Podzimní tábor Morávka 2011

Počet přihlášených / maximální (minimální) počet lidí na táboře: 15/30(15)

Seznam přihlášených


Zdravím všechny! ;-)
Není to tak dávno, co jsme byli na letním táboře v Radkově, ještě kratší doba uplynula od potáborového setkání. Na něm se jen tak nadhodilo, že snad bude i další tábor o podzimních prázdninách. Nakonec vše směřuje k tomu, že tento tábor bude ;-) Chtěli bychom na něj pozvat všechny děti a mladé, kteří by měli chuť prožít opět něco nového. A věřte, tento tábor bude odlišný, než všechny dřívější pobyty s Farníčkem a pevně věřím, že se vyvede ;-)


Copak nás tedy čeká?:

 • 1) PROSTŘEDÍ –
  - Jedná se o klidné, zcela nekomerční místo na úpatí hory Trávný v Morávce. Při pohledu do mapy se otevírají celkem slušné možnosti na výlety po okolních horách, které určitě využijeme ;-)
  Při čtvrteční (6.10.) návštěvě chaty jsme zjistili, že to vypadá víc než slušně. Je tam cca 15 postelí, pak volné místo na spacáky. Vytápění dřevem v kamnech, sprcha, WC. Překvapení bylo, když jsme zjistili, že tam je i stůl na ping pong a kalčo (stolní fotbálek). Venku ohniště na táborák a terasa na posezení. Ale co hlavní, pohled z okna je nezaměnitelný, kolem dokola hory a široko daleko žádná trvale obydlená chalupa ;-)

 • 2) ORGANIZACE –
  - Tábor bude organizačně podobný zimnímu pobytu v Bukovci, znamená to, že se nebude jednat o tábor v pravém slovasmyslu, ale spíše o společný pobyt, při kterém si vše budeme zařizovat sami. Kdo byl v zimě v Bukovci, jistě bude souhlasit, že to stálo o něco více námahy, protože každý musel udělat kus práce, odměnou za to však bylo společné rozhodování o náplní programu a další výhody, které se jen tak nemusí naskytnout ;-)
  Stejně jako na jaře, i tento tábor je pro děti, které chodí do 6. třídy základní školy a starší.

 • 3) TERMÍN –
  - Jak už bylo zmíněno, jedná se o podzimní prázdniny, konkrétně od 27. (čtvrtek) do 30. října (neděle). Pojede se ve čtvrtek ráno, a to v 6:56 vlakem z Hnojníka, návrat bude v neděli v odpoledních hodinách. Konkrétní čas upřesním.
  NOVÝ Sraz v 6:45 na nádraží v Hnojníku. Prosím, buďte přesní, ať se dokážeme v klidu spočítat, koupit lístky a třeba se i rozloučit s rodiči. ;-)

 • 4) CENA –
  - Bude upřesněna podle toho, kolik dětí pojede. Jelikož se jedná a víceméně stejnou délku pobytu, jak na jarním táboře v Bukovci, i cena by měla zůstat víceméně stejná. Každopádně by neměla přesáhnout 499,- Kč za dítě s tím, že zvažujeme slevy pro sourozence.
  Prosím všechny přihlášené osoby, ať uhradí částku 499 Kč do soboty 22.10.2011 buďto osobně Renkovi Schlesingerovi, Alžbětě Rylkové nebo mně, popřípadě na účet Farníčka. Číslo účtu je: 220752335/0300, variabilní symbol je rodné číslo dítěte.

 • 5) NOVÝ CO S SEBOU –
  - Zde je seznam doporučených věcí. Nebalte si toho nějaký přebytek, část cesty na chatu a i zpátky si tyto věci poneseme sebou. Ale jenom část;-) Tak tedy:
  - prostěradlo a povlečení na postele. Postelí je na chatě dost, bude dost pro všechny ;-) Spacák a karimatka tedy není potřeba.
  - starou bundu, staré tepláky, dvoje bot, (pohory+ botasky). Budeme hrát hry venku, nejspíš i v lese - připravte se na to
  - čepici, šálu, eventuálně rukavice
  - baterku nebo čelovku
  - pláštěnku
  - příbory ani talíře ani ešusy si brát nemusíme, kuchyň tam je vybavena
  - šátek na hry (zavázaní očí a tak)
  - osobní hygiena, ručník
  - přezůvky (Kdyby náhodou někdo zapomněl, tak tam jsou nějaké erární)
  - kapesné kolem 100,- Kč
  - termoska, pokud máte
  - a pak všechno ostatní, co kdo kolik snese na 4 dny (trička, kalhoty, mikiny, spodní prádlo atd.)
  - ti, co mají průkazku se slevou na vlak nebo autobus, tak si ji vemte, nezapomeňte taky průkaz pojištěnce

Prosím, dejte vědět, jestli máte zájem o tento pobyt a to nejpozději do 17. 10. 2011. Kontakt: farnicek@seznam.cz; mobil: 732866183 Byl bych hrozně moc rád, kdyby toto snažení nevyšlo naprázdno :):-).

Díky, s pozdravem Dominik Rylko.

Dobrý podvečer,
dnes je 23. 6., sobota

AKCE


Bude: Určitě něco bude ;-)

Bylo: Tábor 2013

© 2008 - 2011 Farníček o.s. ,
author: do-, domino216(at)seznam.cz